علائم آرتروز

 

 درد در مفصل و بافت های اطراف  که گذشت زمان بیشتر می شود تغییر شکل که عموما به صورت التهاب می باشد صدا دادن مفصل ها در هنگام حرکت که در واقع خشک شدن مفصل را نشان می دهد ایجاد کیست در پشت پا یا پشت مفصل می باشد .

در مفصل شما بسیاری مایع جمع خواهد شد که نشان از آرتروز دارد آرتروز باعث کاهش یافتن انعطاف بدنی شما یعنی دامنه حرکت شما را کم می نماید .

اما آرتروز راه های درمانی بسیاری دارد که در زیر با آنها آشنا می شوید شما برای انتخاب راه درمان بادی با پزشک متخصص خود مشورت نمایید تا شما به شما بهترین راه را پیشنهاد نمایید :

آرتروز را می توان به وسیله دارویی که پزشک معالج  برای فرد بیمار تجویز می نماید درمان نمود .

راه دیگر کاهش اضافه وزن فرد بیمار که فشار را از روی مفصل بیمار برمی دارد .

راه بعدی درمان آرتروز  مراجعه به فیزیوتراپیست می باشد  فیزیوتراپ با تنظیم برنامه های گوناگون در بهبود و درمان آرتروز به شما کمک می دهد این برنامه می تواند برنامه ورزشی برای قوی کردن عضلات پیرامون مفصل و کاهش  فشار آمدن به مفصل شود و یا برنامه تمرینی برای فعالیت در آمدن مفصل که به درمان آن کمک می نماید  البته برنامه هوازی هم برای بیمار مانند پیاده روی و دویدن و دوچرخه شواری و غیر ….. داده می شود .

فیزیوتراپ فعالیت  بدنی در روز را کنترل می نماید و حرکات درست را به بیمار می گوید و  حرکات غلط و اشتباه بیمار را اصلاح می نماید اغلب فیزیوتراپ ها از وسایلی هم برای نگه داری از مفاصل استفاده می نمایند تا مفصل بیمار درهنگام  انجام حرکات روزانه  آسیب نبیند .

معمولا فیزیوتراپها  از آب درمانی هم استفاده می نماییند یعنی حرکاتی را به ما آموزش میدهند تا ما در استخر یا در وان های خانگی آنها را انجام دهیم آب درمانی یکی از  راه های درمانی محبوب می باشد .

آخرین راه درمانی جراحی می باشد  که جراحی زمانی انجام می شود درد مفصل بسیار شدید بوده و دکتر متخصص صلاح می داند که این درمان را انتخاب نماید .

جراحی بر روی مفصل زانو می تواند به عوض کردن مفصل زانو و یا برداشتن کشکک و یا تنظیم مفاصل های درگیر ویا برداشتن و جوش دادن دو استخوان بانجامد  البته در زمانی که مفصل تغییر شکل می دهد جراحی  استئوتومی انجام می شود .

اوزون تراپی                درمان دیسک کمر بدون جراحی         درد شانه         

ازن درمانی                  درد مچ دست                                    نوار عصب و عضله            

درمان دیسک                زانو درد                                          درمان آرتروز گردن

 

/ 0 نظر / 24 بازدید